Berani se nedočkali domácí výhry ani proti Vítkovicím

| |

Zlínští hokejisté stále čekají na první domácí vítězství, které chtěli získat proti Vítkovicím. Zápas rozhodly přesilové hry a berani v domácím prostředí podlehli soupeři 3:5.

První branka padla při vyloučení Kubiše v šesté minutě, domácí se dočkali vyrovnání také v přesilové hře, když vyloučení Koloucha potrestal v 17. minutě Matějíček. V čase 23:24 se hosté ujali vedení, když Štůralu překonal Klok. Tomáš Sýkora se postaral za necelé dvě minuty o vyrovnání a do kabin se odcházelo za nerozhodného stavu i po druhé třetině.

Vítkovice měly více ze hry, v čase 52:43 jejich tlak vyústil ve třetí branku, když  při další přesilové hře, tentokrát byl vyloučen Čachotský, prostřelil Štůralu Strapáč.  Domácí ale dokázali vyrovnat i potřetí. Další vyloučení hostů, na trestné lavici byl Michal Hlinka, potrestal Kotvan v 56. minutě.

Ale domácí se z vyrovnání netěšili dlouho. Za necelou minutu se radovali opět hosté a jak jinak, než při přesilové hře. Vyloučení Žižky potrestal Olesz . Domácí si poté vzali minutu před koncem zápasu oddechový čas a sáhli k odvolání brankáře. To potrestal gólem do prázdné branky Balán a rozesmutnil 4400 diváků, kteří si našli cestu na zimní stadion Luďka Čajky. Zlín je na dvanácté příčce, ale má dva zápasy k dobru. První domácí body se pokusí získat příští pátek, kdy jeho soupeřem budou Bílí Tygři z Liberce.

PSG Zlín – HC Vítkovice Steel 3:5 ( 1:1, 1:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 17. Matějíček (P. Holík), 26. Sýkora (Kubiš), 56. Kotvan (Holík, Říčka) – 6. Szturc (Zdráhal, Balán), 24. Klok (Strapáč), 53. Strapáč (Olesz, Szturc), 57. Olesz (Čerešňák, Kudělka), 60. Balán